RSS feed

Velkommen til mit digitale o-kortarkiv!

På denne side finder du kort, baner og vejvalg fra mine orienteringsløb.

Inderøen (03/06/2020)
Wednesday 3 June 2020
Inderøen , Viborg ok, Danmark
min tid 1:00:11 gps virkede ikke fra start puls 113 mx 132. Godt løb
Vindum (02/06/2020)
Tuesday 2 June 2020
Vindum IFK, IFK Wilbert og Michael, Danmark
banelæggerne kunne ikke, være pos1 bekendtdet, var næsten umuligt at komme frem til, for fældede træer. puls 104 mx 122
Siim (29/05/2020)
Friday 29 May 2020
Siim Skov RY, Silkeborg, Danmark
kun et par stejle skråninger, løb uden om bakkerne Puls 121 m...
 (26/05/2020)
Tuesday 26 May 2020
Broddingbjerg, IFK Keld Gade, Danmark
Puls 122 maks 145 for stejle bakker især nedad.
Naturpark (28/04/2020)
Tuesday 28 April 2020
Sønder Resen Naturpark, Lars-Ole Kopp
Hjortballe  (23/04/2020)
Thursday 23 April 2020
Hjortballe Krat, Silkeborg, Danmark
Havde for travlt ved post 5 og pulsen for høj 142. Puls 120 maks142
Bøgeskov (18/04/2020)
Saturday 18 April 2020
Inderøen, Viborg, Danmark
skøn lysegrøn bøgeskov
Hårup Sande (24/03/2020)
Tuesday 24 March 2020
Hårup Sande, Silkeborg, Danmark
Havde svært ved at læse udløberen ved post 8. post 16 læste lyng arialet for kert. Et rigtig godt svær løb...
 (07/03/2020)
Saturday 7 March 2020
Undallund, VO Kjeld Gade, Danmark
Puls 116 maks 138
Sjørup Plantage (18/02/2020)
Tuesday 18 February 2020
Sjørup Pl. , IFK Anders og Frede Holstebro, Danmark
Puls 119 maks 140
Brodingbjerg  (15/02/2020)
Saturday 15 February 2020
Brodingbjerg, Viborg OK, Danmark
Løb forkert ud fra post 11 og sprang post 12 over, da jeg havde brugt over en time. puls 117 max 137
Tirsdag (14/01/2020)
Tuesday 14 January 2020
Havredal IFK, IFK, Danmark
godt løb bom post 11 = 3 min. 14:50 pr km puls 128