Adresse: Skivevej 93, 8800 Viborg
CVR nummer: 29650306

Resultatliste fra klubmesterskabet 2010 i Palsgård skov. Spurtmester blev Søren Elkjær i suveræn stil med 30 sekunder til målposten.

 

Klubmesterskab fordelt på klasser:

Placering

Navn

Klasse

Bane

Sluttid

1

Lene Stick Nielsen

D 35-49

3

00:40:31

2

Lene Bejer Damgaard

D 35-49

3

00:41:59

3

Helle Nikkel

D 35-49

3

00:48:48

4

Gitte Fallesen

D 35-49

3

00:54:16

5

Kristine Hockauf Baagø

D 35-49

3

01:26:11

1

Carol Iddles

D50-

3

00:40:56

2

Lena Lundorff

D50-

3

00:45:25

3

Pia Gade

D50-

3

01:03:51

4

Lisbeth Etzerodt

D50-

3

01:04:26

1

Anders Fallesen

H -14

5

00:15:04

1

Jakob Gade

H 21-34

1

01:04:41

2

Morten Nikkel Andersen

H 21-34

1

01:12:16

1

Brian V. Brøgger

H 35-49

1

00:59:05

2

Allan Baagø

H 35-49

1

01:17:54

3

Peter Fallesen

H 35-49

1

01:37:36

1

Arne Moe-Jensen

H 50-59

2

00:50:04

2

Keld Gade

H 50-59

2

00:51:19

3

Stig Barrett

H 50-59

2

00:59:09

4

Jørgen Jørgensen

H 50-59

2

00:59:47

5

Svend Erik Skovsgaard

H 50-59

2

01:10:59

6

Kjeld Tidemand

H 50-59

2

01:29:29

1

Søren Elkjær

H 60-69

3

00:28:35

2

Steen Frandsen

H 60-69

3

00:30:24

3

Michael Dickenson

H 60-69

3

00:31:13

4

Ejgil Pedersen

H 60-69

3

00:38:32

5

Jens Blæsbjerg

H 60-69

3

00:58:22

1

Finn Faxner

H 70-

3

00:40:48

2

Preben Munk Eriksen

H 70-

3

00:45:35

3

Børge Kronborg

H 70-

3

00:52:54

4

Ib Knudsen

H 70-

3

01:04:17

5

Hartvig Mathiasen

H 70-

3

01:07:29

 

Resultatet fordelt på baner:

Placering

Navn

Klasse

Bane

Sluttid

1

Brian V. Brøgger

H 35-49

1

00:59:05

2

Jakob Gade

H 21-34

1

01:04:41

3

Morten Nikkel Andersen

H 21-34

1

01:12:16

4

Allan Baagø

H 35-49

1

01:17:54

5

Peter Fallesen

H 35-49

1

01:37:36

1

Arne Moe-Jensen

H 50-59

2

00:50:04

2

Keld Gade

H 50-59

2

00:51:19

3

Stig Barrett

H 50-59

2

00:59:09

4

Jørgen Jørgensen

H 50-59

2

00:59:47

5

Svend Erik Skovsgaard

H 50-59

2

01:10:59

6

Kjeld Tidemand

H 50-59

2

01:29:29

1

Søren Elkjær

H 60-69

3

00:28:35

2

Steen Frandsen

H 60-69

3

00:30:24

3

Michael Dickenson

H 60-69

3

00:31:13

4

Ejgil Pedersen

H 60-69

3

00:38:32

5

Lene Stick Nielsen

D 35-49

3

00:40:31

6

Finn Faxner

H 70-

3

00:40:48

7

Carol Iddles

D50

3

00:40:56

8

Lene Bejer Damgaard

D 35-49

3

00:41:59

9

Lena Lundorff

D50

3

00:45:25

10

Preben Munk Eriksen

H 70-

3

00:45:35

11

Helle Nikkel

D 35-49

3

00:48:48

12

Børge Kronborg

H 70-

3

00:52:54

13

Gitte Fallesen

D 35-49

3

00:54:16

14

Jens Blæsbjerg

H 60-69

3

00:58:22

15

Pia Gade

D50

3

01:03:51

16

Ib Knudsen

H 70-

3

01:04:17

17

Lisbeth Etzerodt

D50

3

01:04:26

18

Hartvig Mathiasen

H 70-

3

01:07:29

19

Kristine Hockauf Baagø

D 35-49

3

01:26:11

1

Anders Fallesen

H -14

5

00:15:04

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x